سه شنبه ٠٤ مهر ١٣٩٦

مقالات

پژوهش مدرسه عالی خواهران با همکاری مرکز پژوهشی مجتمع آموزش عالی مشهد مقدس
اداره پژوهش مدرسه عالی خواهران، نشست «آشنایی با مرکز پژوهشی جامعه المصطفی العالمیه مشهد و فعالیت‌های این مرکز» را با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین عصارزاده؛ رئیس مرکز پژوهشی برگزار کرد. در این نشست که روز سه‌شنبه 31 شهریور 1396 برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عصارزاده ابتدا ضمن گرامیداشت ایام محرم‌الحرام و ایام سوگواری سیدالشهدا علیه‌السلام، برای جمیع مسلمین طلب عنایت و معرفت داشت و در ادامه به تشریح کارها، دستاوردها و نحوه همکاری‌ها پرداخت.

سیدعلی واعظ زاده- مرکز پژوهشی جامعة المصطفی مشهد
میل به پرش از ارتفاع، حرکت با سرعت زیاد، تماشای صحنه‌های دل‌خراش و ترسناک، خودآزاری و دیگرآزاری، انجام بازی‌های خشن در محیط واقعی و مجازی، تن دادن به چالش های خطرناک و در سطوح بالاتر هنجارشکنی‌های اجتماعی و ارتکاب جرائم، همگی نمودهایی از رفتارهایی است که غالباً هیجان‌های منفی در فرد ایجاد می‌کند. از گذشته تاکنون برخی افراد با پایه‌گذاری روش‌ها و شیوه‌های ایجاد هیجان منفی توانسته‌اند در عرصه اجتماع افراد به‌ویژه جوانان را دچار تنش‌های روانی کنند که تعدادی از آنها هنوز هم کمابیش بروز و ظهور دارند که در عصر حاضر با گسترش وسایل ارتباطی و رسانه‌های مجازی، با روش‌های جدید و استفاده از بسترهای نوپدید پا به عرصه گذاشته‌اند. در این یادداشت سعی می کنیم تا با رویکرد روانشناختی، نگاهی گذرا به جزئیات برخی بازی‌های هیجانی داشته باشیم و آثار منفی بلند مدت آنها را بررسی کنیم.

مرکز پژوهشی مجتمع آموزش عالی مشهد مقدس
مرکز پژوهشی جامعه المصطفی(ص)العالمیه مشهد مقدس به منظور حمایت از آثار و تحقیقات علمی طلاب محترم المصطفی، در نظر دارد یادداشت های پژوهشی ایشان را در سایت مرکز پژوهشی انتشار دهد. محققان و پژوهشگران ارجمند می توانند یادداشت های علمی خود(حداکثر هزار کلمه) را در چهار محور کلی: 1- منویات مقام معظم رهبری، ریاست مکرم المصطفی و مباحث راهبردی روز 2- مطالعات اسلامی و آینده پژوهی 3- گفتگوی ادیان( اسلام، مسیحیت، یهودیت و ...) 4- جریان شناسی فکری و معرفتی جهان اسلام به صورت حضوری یا از طریق کانال تلگرامی به جناب آقای واعظ زاده ارسال فرمایند.

روح الله موحدی - گفت و گوی ادیان
تمرکز این نوشتار بر چالش معرفت شناختی ای است که اختلاف نظر دینی به وجود می آورد: آیا آگاه شدن از ماهیت و میزان اختلاف نظر دینی موجب می شود که اعتقاد قطعی به دیدگاه های دینی یا دیدگاه های صریحاً غیردینی برای ما نامعقول شود؟ در این نوشتار به دو دیدگاه مصالحه گری پرداخته می شود.

رضا اکبری - گفت‌و گوی ادیان
مناسک زیارت با هرچه فاصله گرفتن زمانی از تاریخ صدر اسلام به‌ویژه در جوامع معاصر از مبانی و اصول و اهداف خود نیز دور گردیده و همراه با دیگر پدیده¬ها، اندک‌اندک صورتی دنیایی (سکولار) به خود گرفته است. برای مثال تمایل به جنبه¬ی گردشگری و توریستی و کم¬رنگ شدن جنبه¬ی معنوی، زیارتی و قدسی آن را می‌توان از مصادیق بارز آن دانست. بر این اساس در نوشتار حاضر تلاش می‌شود به مشترکات و تمایزات این دو و اینکه چگونه این پدیده تغییر می‌یابد، تأمل شود.  چاپ        ارسال به دوست

درباره

ضوابط و آیین نامه ها

1.        همکاری با مرکز پژوهشی، به صورت همکار پژوهشی یا پژوهشگر مدعو خواهد بود.

2.        فعالیت‌های پژوهشگران همکار، در قالب پروژه‌های تعریف شده، همکاری علمی در رابطه با سایت مرکز پژوهشی و امور محوله از سوی مرکز پژوهشی خواهد بود.

3.        انجام و فرجام تحقیقات باید زیر نظر گروه علمی پژوهشی مربوطه باشد.

4.        پرداخت حق‌الزحمه ماهیانه ( پروژه و سایت ) پس از تأیید مدیر گروه مربوطه بر اساس صفحات تحویلیِ طبق قرارداد در پایان هر ماه خواهد بود.

5.        حضور پژوهشگر همکار، معادل 100 ساعت در ماه است که 80 ساعت جهت پروژه پژوهشی و 20 ساعت جهت امور سایت مرکز پژوهشی است.

تبصره 1: ساعت کار تا 120 ساعت قابل افزایش است که 20 ساعت اضافی به صورت شناور اختصاص به کارهایی دارد که از جانب مرکز پژوهشی محول خواهد شد.

تبصره 2: حداقل نیمی از ساعات سقف قرارداد پژوهشگر باید در نوبت صبح باشد و مازاد بر آن، جزء امتیازات ارزشیابی قرار می‌گیرد.

تبصره 3: حضور پژوهشگران باید در تالار محققان مرکز پژوهشی باشد و حضور در سایر کتابخانه‌های مورد نیاز، باید با هماهنگی مرکز پژوهشی باشد.

6.        مرکز پژوهشی نسبت به اضافه‌کاری پژوهشگران محترم ( خارج از سقف تعیین شده )، تعهدی ندارد.

7.        در صورت عدم حضور بر طبق برنامه، پژوهشگر موظف است بر اساس مقررات، با ارسال نامه به کارشناس گروه مربوطه، نسبت به گرفتن مرخصی از رئیس مرکز اقدام نماید.

8.        پژوهشگر باید برنامه هفتگی حضور خود را به تفکیک روز و ساعت برای کارشناس گروه مربوطه ارسال نماید.

9.        پژوهشگر باید صفحات تألیفی خود را بر اساس قرارداد، در پایان هر ماه برای کارشناس گروه مربوطه ارسال نماید.

تبصره: در صورتیکه پژوهشگر در شروع پروژه نیاز به فیش برداری و ... داشته باشد، با توجه به نوع پروژه پژوهشی ( بنیادی، توسعه‌ای، کاربردی، میدانی ) و با تشخیص مدیر گروه مربوطه زمان تحویل صفحات پروژه، حداکثر یک ماه بعد از عقد قرارداد است.

10.     هر صفحه تألیفی باید 300 کلمه‌ای باشد و بر اساس نُرم پژوهش معاونت محترم قم پرداخت خواهد شد.

11.     تعداد حداقل و حداکثر صفحات، تعداد منابع استفاده شده، کیفیت و کمیت جامعه آماری برای تحقیقات کمّی، نوع و شیوه نرم‌افزارهای استفاده شده، میزان مجاز کپی‌برداری از سایر منابع، شیوه ارائه رفرنس‌ها و منابع، رعایت شیوه‌نامه تحقیق ارائه شده باید مورد تأیید مدیر گروه مربوطه باشد.

12.     پرداخت مبلغ کامل قرارداد پژوهشگران مدعو، منوط به دفاع محقق از تحقیق خود با تعیین استاد یا اساتید داور و موفقیت در دفاع خواهد بود.

13.     پژوهشگران مرکز موظف هستند دو بار در سال، پروژه خود را در قالب کنفرانس ارائه دهند.

14.     چاپ مقالات و نوشته‌هایی که در مرکز انجام شده در نشریات و ارائه آن‌ها در همایش‌ها، بدون اجازه مرکز پژوهشی ممنوع است.

15.     ارائه خلاصه پروژه جهت ترجمه به زبان انگلیسی و عربی و نشر در سایت مرکز پژوهشی الزامی است.

16.     هرگونه ملاحظات و تغییرات مربوط به عملکرد پژوهشگران باید به تأیید رئیس مرکز برسد.

17.     پژوهشگر متعهد مي‌گردد كه وظايف محوله را شخصاً تحت نظر مدیر گروه مربوطه به انجام رسانده و از هر جهت تابع مقررات جامعه بوده و حق‌ واگذاري موضوع پروژه را به ديگري ندارد.

18.     رعايت شؤون اداري ـ شغلي و شعائر اسلامي و كليه مقررات اداري جامعه الزامي است.

19.     مرکز پژوهشی هيچ‌گونه تعهدي جز موارد تصريح شده از قبيل استخدام، تجديد قرارداد همکاری، بيمه و ساير موارد را ندارد.

20.     ضوابط قرارداد رسمی، با امضاء ریاست محترم مجتمع خواهد بود.


٠٨:١٧ - سه شنبه ١٥ تير ١٣٩٥    /    شماره : ٧٥٤٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کانال ارتباطی

کانال تلگرام مرکز پژوهشي جامعه المصطفي

نشر کتب

تازه های نشر المصطفی

پیوندها

اوقات شرعیآمار بازدید

 بازدید این صفحه : 7579
 بازدید امروز : 113
 کل بازدید : 44389
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/8125